آراد برندینگ
خانه / کتیرا / تجارت انواع کتیرا خوراکی سال 99

تجارت انواع کتیرا خوراکی سال 99

تجارت انواع کتیرا خوراکی سال 99

با توجه به تنوع گیاهی بالا در کشور مان ایران ، تجارت گیاهان داروئی در ایران از رونق خوبی برخوردار می باشد از جمله خرید وفروش انواع کتیرا ،  شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ی تجارت انواع کتیرا خوراکی سال 99 باما در تماس باشید .

تجارت انواع کتیرا خوراکی سال 99

کتیرا چیست و انواع کتیرا کدام است ؟

کتيرا صمغي است که به صورت طبيعي و يا در اثر شکاف دادن يقه، ساقه و ريشه گونه هايي از گون بدست مي آيد. کتيرا يکي از مهم ترين محصولات فرعي مراتع کشور محسوب مي شود و مصارف صنعتي و دارويي فراواني دارد.

زمان و نحوه تیغ زنی :

 به منظور بررسي اثر دفعات و نحوه تيغ زني در زمان هاي مختلف بر ميزان استحصال کتيرا از يک طرح استريپ اسپليپ پلات در زمان با 4 تکرار در دو سال و با فاکتورهاي الف: دفعات تيغ زني درد و سطح در کرت اصلي (يک بار، دوبار) ب: زمان تيغ زني در نوارها در 4 سطح (15 تير، 31 تير.15 مرداد .31مرداد ) و ج: نحوه تيغ زني در کرت هاي فرعي در سه سطح (عمود ي.افقي.مورب) استفاده شد. نتايج تجزيه واريانس سالانه و مرکب نشان دهنده عدم اختلاف معني دار بين يک بار و دوبار تيغ زني بود .

طبق آزمایشات بعمل آمده بيش ترين ميزان استحصال کتيرا در زمان دوم و با روش تيغ زدن عمودي حاصل شد و کم ترين مقدار در اواخر مرداد و با روش تيغ زدن مورب حاصل شد .

هرچند با توجه به نوسانات پی در پی قیمت در حوزه گیاهان داروئی از جمله قیمت انواع کتیرا داروئی و تجارت انواع کتیرا خوراکی سال 99 در بازار ایران اعلام قیمت روز کتیرا به خریداران و فروشندگان فعال در حوزه گیاهان داروئی کار دشواری شده است .

جهت سفارش و آگاهی از قیمت خرید و فروش انواع کتیرا ، کتیرا خوراکی ، کتیرا دارویی و کتیرا صنعتی  با مدیر فروش مجموعه ما آقای مهدی صدیقی یوسف در تماس باشید .

بهتر است برای برداشت صمغ كتیرا از گون زارها با نظارت كارشناسان سازمان نظام مهندسی جهادكشاورزی صورت گیرد.

برداشت كتیرا از گون زارها تابع قوانین خاصی بوده و كتیرا گرفتن از گون های جوان و گون های آسیب دیده ممنوع است و طبق قرارداد، بهره بردان از مرتع در برابر حوادث آتش سوزی مسئولیت دارند.

گیاه شناسی گون و گیاه کتیرا :

گون گیاهی است كه ارتفاع آن تا ۷۵ سانتیمتر می‌رسد و تولید مثل آن از طریق بذر صورت می‌گیرد، برگ های آن مركب از برگچه‌هایی است كه به صورت متقابل به تعداد ۱۱ تا ۳۰جفت در محور هر برگ قرار گرفته‌اند.
گل های آن معمولاً به رنگ ارغوانی، گاهی آبی یا سفید بوده، نزدیك به انتهای شاخه‌های بوته دهنده قرار دارند. این گیاه در برابر خشكی مقاوم و در خاك های شور به خوبی رشد می‌كند و دارای بوی تند سلنیوم است.

تجارت انواع کتیرا خوراکی سال 99

کتیرا اثر درمانی معینی در پزشکی ندارد. در داروسازی به مصارف تهیه موسیلاژ و گرد کتیرا و همچنین تهیه قرص‌های مختلف می‌رسد. بعلاوه چون داروئی است امولسیون دهنده جهت معلق نگهداشتن گردهای داروئی غیرمحلول در آب به کار می‌رود. کتیرا ممکن است به فرآورده‌های داروئی کم کننده وزن بدن و یا به عنوان ملین‌های افزاینده حجم به فرآورده‌های داروئی ضد یبوست اضافه شود. همچنین به عنوان نرم‌کننده و تسکین دهنده در فرآورده‌های آرایشی ـ بهداشتی و به عنوان سوسپانسیون‌کننده و امولسیون کننده و به هم چسباننده در صنایع داروئی مورد مصرف قرار می‌گیرد . مصارف صنعتی کتیرا خیلی زیاد است.

در هر صورت و در هر زمان با توجه به شرایط پر نوسان قیمت گیاهان داروئی بویژه قیمت لحظه ای و جدید کتیرا می توانید جهت سفارش و آگاهی از قیمت خرید و فروش انواع کتیرا ، کتیرا خوراکی ، کتیرا دارویی و کتیرا صنعتی  با مدیریت فروش مجموعه ما آقای مهدی صدیقی یوسف در تماس باشید .

اطلاعات تماس با ما :
شماره موبایل: 5 915 912 0915 - 8047 254 0912 مدیر فروش : مهدی صدیقی یوسف
آدرس کانال: سلامت استوری@
آدرس سایت: www.ikhushkbar.ir
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

قیمت خرید فروش عمده انواع کتیرا در تهران

قیمت خرید فروش عمده انواع کتیرا در تهران : برای اطلاع از قیمت خرید فروش …

آراد برندینگ